Każda osoba rozpoczynająca przygodę z pozycjonowaniem stron internetowych dochodzi wcześniej czy później do momentu, w którym nie ma już pomysłu na nowe źródła na pozyskiwanie linków.
Być może pomocą okaże się darmowy Ebook Marty Gryszko „Link building w kolorze #CCC”, który kilka dni temu udostępniony został na jej blogu.
Ebook składa się z 30 stron zawierających około 23 różne sposoby na pozyskiwanie linków pozycjonujących z mocno zróżnicowanych źródeł. Lexy w sposób krótki i zwięzły przedstawia skąd pozyskiwać linki, jak je pozyskiwać oraz w jaki sposób wyszukiwać serwisy, które umożliwią zamieszczenie w nich linków.
Co znajdziemy w środku Ebooka?
W dokumencie znajdziemy szczegółowe informacje na temat wielu popularnych i mniej popularnych metod linkowania, które zostały w sposób konkretny omówione. Ebook zawiera konkretne informacje na temat tego jak oraz z jakich źródeł pozyskiwać linki do stron internetowych.
Według mnie szczególnie warto poświęcić chwilę rozdziałom o tematyce odzyskiwania linków, gdzie Lexy dzieli się technikami pozwalającymi na sprawne wyszukiwanie i aktualizację niedziałających odnośników, podlinkowywanie wzmianek o serwisie czy pozyskiwaniu linków, które zdobyć można ze względu na prawa autorskie. Metody te są niezwykle skuteczne, szczególnie w przypadkach, kiedy mamy okazję pracować nad serwisem z długim stażem, o którym sporo się mówi. Techniki te pozwolą na pozyskanie sporej ilości bardzo dobrych jakościowo linków.
O to fragment rozdziału dot. wyszukiwania wzmianek o serwisie:
Jak szukać skopiowanych materiałów?
Pierwsza sprawa to korzystanie z narzędzia http://tynt.com/ które do skopiowanego tekstu dokleja fragment w postaci: Materiał pochodzi ze strony [adres strony]. Tekst może być dowolny, a ustawia się go podczas instalacji skryptu na stronie (zakładka Settings). Za każdym razem, kiedy ktoś skopiuje fragment tekstu z Twojej strony, dokleja się do niego notka autorska wraz z linkiem…
Oprócz informacji, co gdzie i jak, ebook właściwie w każdym punkcie zawiera informację o tym, z jakich narzędzi warto skorzystać, aby usprawnić sobie pracę.
Poznaj, znajdź, pozyskaj link
Są to trzy punkty, według których zbudowany został cały dokument.
Każda z metod zawiera: krótki wprowadzający opis (pozwalający na zrozumienie jej idei i przeznaczenia), instrukcję dotyczącą wyszukiwania serwisów, z których pozyskany zostanie link oraz informację o tym w jaki sposób pozyskiwać linki z danego typu serwisów.
Każdy z punktów omówiony zostaje krótko i konkretnie, co powoduje, że cały dokument czyta się szybko i przyjemnie.
29 stron konkretnych informacji o link buildingu
Marta na 30 stronach ulokowała ogromną ilość wiedzy i pomysłów na skuteczny link building – od linków z for, blogów, profili czy katalogów firm– po niestandardowe metody linkowania jak Egobaiting czy informację na temat tworzenia własnego zaplecza pozycjonerskiego orazwyszukiwanie i przechwytywanie domen pod tego typu serwisy. Niewątpliwym plusem jest tutaj również to, że w dokumencie prawie każda z metod omówiona została na przykładzie narzędzi, które można wykorzystać do automatyzacji swojej pracy.
[alert-success]Pełną wersję dokumentu można otrzymać na e-mail poprzez wypełnienie formularza na stronie: http://www.lexy.com.pl/blog/darmowy-poradnik-o-link-buildingu[/alert-success]
Sugestia: Przetłumacz sobie motyw bo to trochę głupio wygląda, chyba, że tu dwie wersje językowe oferujesz tylko się posypało.
Cześć! Tłumaczyłem na sztywno -poszła aktualizacja- a teraz już nie chce mi się, bo niedługo będę przechodził na inny motyw. Oczywiście dziękuję za info oraz doceniam każdy feedback.
Brak pliku tłumaczenia? Też kiedyś trafiłem na taki motyw.